Izguba Clippersov proti Sunsom postavlja pod vprašaj upe na naslov prvaka NBA

Kawhi Leonard in Paul George sta se približala sredini igrišča pred nedeljskim večernim začetkom v areni Crypto.com, eden močan, drugi pa bo spregovoril. Zvezdnike Clippersov so prosili, naj nagovorijo množico pred prvo tekmo ekipe, in George je bil kratek, ko je Leonard prikimal.
Kot je bilo videti v nedeljo, so se Clippersi borili, da bi ostali v koraku s Phoenixom v porazu s 112:95, v drugi igri pa so morali Clippersi odgovoriti na nekaj vprašanj, preden so sanjali o prvenstvu.
Čeprav je Reggie Jackson začel svojo tretjo igro zapored, je John Wall začel tretjo četrtino z začetnim mestom in Wall se je v minutah skoraj izenačil z Jacksonom.
Paul George je brez Kawhija Leonarda in Johna Walla dosegel 40 točk, Clippersi pa so odložili svoj pozni vrhunec v zmagi nad Sacramento Kings.
Kako Clippersi usklajujejo uporabo svojega začetnega centra Ivico Zubca s pogostostjo zamenjave z manjšo zasedbo? S tradicionalnimi velikimi ploščki skozi celotno tekmo je Phoenix zadušil Clipperse za skoke v prvem polčasu in si privozil 20 točk prednosti, pri čemer je njihov začetnik Deandre Ayton enkrat uspešno ukradel žogo Jacksonu.
Morda je najpomembneje, ali je to primer, da se hitro utrudimo, ali pa Clippersi ne upoštevajo navodil za izven sezone trenerja Tyrone Liu, da kljub vsemu talentu ne bodo dali po svojih najboljših močeh, če ne bodo dali vsega?
"Igre ne moreš začeti tako, še posebej, če želiš začeti z obrambno mentaliteto," je dejal Liu. »Ni opravičila, da igramo vzajemno. Vsi igrajo vzajemno. Moramo postati boljši.
John Wall pravi, da se fizično počuti dobro in igra dobro, "razen Shaqovih prostih metov."
Clippersi so izgubili v slabem prvem polčasu, Phoenix pa je v drugem polčasu hitro zavrnil vse poskuse vrnitve, Devin Booker je vodil s 35 točkami in 16 priložnostmi.
Na enak način je George kritiziral obrambo – rekel je, da je obramba z žogo zanič, obramba brez žoge pa zanič.
Leonard je odigral svojo drugo tekmo v sezoni, v kateri je odigral 21 minut in zbral 11 točk, 6 skokov in 2 podaji, 7 točk pa blizu črte prostih metov. Nekega večera po tem, ko je George dosegel 40 točk v 39 minutah in premagal Sacramento, je igral 34 minut in dosegel 16 točk.
Jackson ni zadel, v 24 minutah je zgrešil petkrat in imel dve podaji. Wall se je začel ogrevati na osnovni črti v začetku drugega polčasa, Wall pa je skupaj z Georgeom in Leonardom prevzel vlogo prvega obvladovalca žoge. Nekega večera je bil Wallov najbolj opazen prispevek med premirjem v Sacramentu stranski svetovalec, ki ga je dal Normanu Powellu, ko je bil začetni branilec na začetku sezone 3 proti 18, je pred začetkom sezone dejal Liu.
"Norm ni bil zadovoljen sam s sabo, toda [Wall] se je pogovarjal z Normom in mu samo rekel, 'Nadaljuj z igro, nadaljuj z igro,'" je dejal Liu pred začetkom igre.
»Če streljaš pravilno in agresivno, je vse v redu. Ne boš zgrešil vsakega strela.”
"Veste, Michael Jordan in jaz ne delam vsakega posnetka, veste?" Je rekel Lou Powell. "In mi smo najboljši dva na svetu, zato moraš nadaljevati, veš?"
Powell je šel 4 od 9 in upošteval Liujeve nasvete, da ostane agresiven, kar je včasih delovalo - polaganje in manjkajoče Leonardov lahki prehod v tretji četrtini - včasih ne - poskušal žogo odstraniti. Izročil Zubaku za zadavljivost.
Lou ni bilo treba povedati Wallu, naj še naprej pritiska. Clippersi so zaostajali z 11-0 in v prvih treh minutah tekme niso dosegli zadetka, in ko je Wall v prvih osmih minutah vstopil na igrišče, je Booker premagal Clipperse s 14-10 in tako še povečal vodstvo Suns. .
Clippersova globina jim omogoča, da odpeljejo Kawhi Leonard s klopi in igrajo na desetine kombinacij postave, hkrati pa se osredotočajo na tekmovalce gradnje naslova.
Stena je zagotovila manjkajočo čakalno vrsto. Njegova prva podaja je bila popolna podaja Georgeu za zabijanje. Njegov prvi prekinitev je bil nalet po celotnem igrišču, Wall je žogo poskušal spraviti do pasu in bil kljub neuspehu pogumen. Wall ni bil popoln, naredil je 1 od 5 prostih metov, vendar je imel na 7 od 12 strelov 17 točk.
Leonard je v tretji četrtini igral 7 minut in nadaljeval vzorec svoje prve igre na klopi, kjer je v treh delih po približno 7 minutah naredil nadomestke - polovica do konca prvega polčasa, nato tretjega. pol. Tesno minute.
Prep Rally, posvečen srednješolski atletski izkušnji SoCal, vam prinaša rezultate, zgodbe in vpogled v zakulisje, zakaj je pripravljalna atletika tako priljubljena.
Andrew Grave je pisec beatov Clippersov za Los Angeles Times. The New York Times se je pridružil potem, ko je poročal o ameriškem nogometu in atletiki na Univerzi v Oregonu. Diplomiral je na Univerzi v Oregonu in je odraščal na obali Oregona.

Čas objave: 25. oktober 2022